Dani, a személyi edző

Mit adhat egy személyi edző?- írta: B.Dia

2013 elején új munkahelyen kezdtem és bizony ott szembesültem azzal, hogy az elmúlt időszak nehézségei nyomán bizony még a szokásosnál is súlyosabb voltam. Egész életemben túlsúllyal léteztem, de akkor pár hónap alatt további 15 kg jött fel rám. Ráadásul minden egyes reggel felmenni a másodikra olyan volt, mintha ott rögtön meghalnék, az irodai ruháim nem jöttek rám, az új munkahely karszékeibe pedig nem fértem bele. A megszokott válasz erre nyilván fogyókúra edzéssel kombinálva lett volna, de az egyik barátnőm elrángatott próbaképp egy személyi edzőhöz.

 
Nem hittem a személyi edzőben, ugyanis folyamatosan az a kérdés motoszkált bennem, mit tud ő nyújtani, ami bennem ne lenne meg amúgy is? Azt gondoltam az eredményeket én is akarom, egy edzéstervet meg ugye bármikor le lehet szedni a netről. Úgyhogy elég szkeptikus voltam és nem gondoltam volna, hogy pár hónapnál tovább fogok edzőhöz járni. Ehhez képest 2 éve kitartok és mindenkinek ajánlgatom. Szóval a legjobb érveim az edző mellett:
 
1) Kitartást ad – Ő nem egy barátnő, akit egy bocsival el lehet intézni, ha nincs kedved edzeni menni, úgyhogy sokkal kitartóbban fogsz edzeni, ezt garantálhatom. Személy szerint azt gondolom, edző nélkül kb. a szokásos pár hónap után feladtam volna.
 
2) Segít az eredményekre koncentrálni: az első órán állapotfelmérést tart. Amikor szembesülsz azzal, hogy bizonyos dolgokat nem tudsz megcsinálni vagy hogy a pulzusod az egekben van két pillanat alatt, vagy hogy egyszerűnek tűnő gyakorlatot  kb. 20 másodpercig bírsz csinálni…. na az a sokk. És ez az állapotfelmérés rendszeres. Nem tudtam fekvőtámaszt csinálni soha életemben, most 1 év után tudok. EGy alkartámaszt először kb. 20 másodpercig bírtam kitartani, most 2 perc is megy és még sorolhatnám. Ezek olyan dolgok, amelyek nem feltétlenül a súlyodhoz kötődnek, de tudom, hogy erősebb és fittebb vagyok mint valaha. Persze a súlyomat is követjük- bevallom hülyét kapok a heti méréstől, ahol egy bulis hétvége azonnal meglátszik, de pont ez az. Egy pillanatig sem hagyja, hogy elfeledkezzek a célról.
 
3) Sikerélményt ad. Mindig egy kicsit többet és többet hoz ki belőled. Egy jó edző figyel rád és ezért folyamatosan a teljesítőképességed határán kell dolgoznod, még pont az előtt a pont előtt hogy azt mondanád, nem bírod tovább. Ez segít abban, hogy minden edzés után azt érezd, ma megint egy kicsit többet és jobban csináltál és csak sikerélményeid vannak.
 
4) Személyre szabott figyelmet kapsz: ami azt jelenti, hogy ismeri az esetleges gyenge pontjaidat, figyel rájuk, sőt még tanácsot is kapsz mit és miért csinálj, legyen az egy gerincferdülés vagy gyenge ízület. Egy jó edző, segít abban is, hogy az étkezésed is egészséges legyen és a motivációs mélypontjaid leküzdésében is sokat segíthet.
 
5) Fun: ha jó edzőt találtál, aki szimpatikus is, aki segít téged, akkor az edzés az eddigi szenvedésből átváltozik valami alapvetően pozitív élménnyé. Hirtelen nem kínszenvedés lesz lemenni a terembe, hanem egy alapvetően pozitív élmény, ami hiányzik, ha nincs. Így egy hosszabb nyaralás végén is alig várod majd, hogy megint mehess. És az az érzés, ami megfizethetetlen, mert így tudom, ha ilyen-olyan okból le kellene mondanom a személyi edzőről, a mozgás utáni vágyam most már megmarad.
 
Nem akartam személyi edzőhöz járni….. mégis életem egyik legjobb döntése volt.
 
B. Dia

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!