Dani, a személyi edző

Hányszor kell edzenem a hasam?

Kétféle embertípus van. Aki soha nem edzi a hasát és aki egyfolytában. A kockahas eléréséhez nyilván előbbi nem elég. 🙂 És az jó ha minden nap hasazol?

Az állandó hasizom erősítés:

1. Nem égeti el a zsírt a derekad körül.

Attól, hogy minden nap edzel a hasizomra nem fognak leolvadni a kilók a derekad körül. Minden embernek kockás a hasa. Más kérdés, hogy ezt sok embernél jelentős zsírréteg fedi el. Ahhoz, hogy a kockák előjöjjenek tartós kalóriadeficitet kell elérned minden nap, attól függően, hogy mennyi túlsúly van rajtad. Férfiaknál 15 %-os testzsírtól kezdődnek látszódni a kockák, a nőknek 20 %-tól.

2. Tartásproblémákhoz vezet.

Sok ember eleve tartásproblémákkal küzd. A leggyakoribb ezek közül a háti gerincszakasz fokozott kifózisa, a mértéktelen ülőmunkától. Ebben az esetben vállak előre és befele fordulnak, a mellizom és a hasfal megrövidül. Ha erre a kóros testtartásra még ráerősítesz azzal, hogy mértéktelenül edzel a hasfalra, tovább fokozod a háti gerincszakasz görnyedt tartását, az egyre inkább megrövidült hasfallal.

3. Helyettesíthető más gyakorlatokkal.

Nincs szükséged mindennap külön edzeni a hasfalra mert számos olyan gyakorlat létezik amelyek nem hivatalos hasizom gyakorlatok mégis dolgozik alattuk a hasizom. Ilyenek például a guggolás, kitörés, fekvőtámasz, vállból nyomás, különféle core és stabilizációs gyakorlatok , a bird dog, bear és alligator walk.

4. Hasznos időt von el.

Rengeteg időt pazarolsz el. Sokkal hamarabb célt érnél ha helyette nagyobb kalóriaigényű gyakorlatokat végeznél, például guggolásokat, fekvőtámaszokat, intervall kardiót vagy köredzést.

5. Nem ad időt az izomnak, hogy regenerálódhasson.

A mindennapi hasizom erősítés nem hagy elég időt a hasfalnak, hogy kellőképpen regenerálódhasson. Az izom nem az edzés alatt hanem a regeneráció idejében fejlődik.

Tehát akkor hányszor kell hasazni egy héten?

Három, maximum négy alkalom bőven elég arra, hogy kellőképpen kidolgozott, erős hasfalra tegyél szert. Ne felejtsd el azt, hogy az erős hasfalhoz erős hátizom is kell, a megfelelő testtartásért és a funkcionális törzsizomzatért.

Ha hasznosnak találtad a cikkem Like-old a Facebook oldalamat további érdekességekért.

 

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!